Споконвіку пісня й танець, музика й слово, витвори майстрів народної творчості були оберегами історичної пам’яті, які живили і зміцнювали націю. Мало кому вдалося не бути причетним до самодіяльної творчості, до виступів в художніх колективах, танцювальних ансамблях у шкільні та юнацькі роки. Проходять роки, століття, з’являються нові традиції, смаки, але народна культура, народні звичаї, пісня і танець, музика, слово і книга залишаються вічними. Вартовими цих надбань були і залишаються культпрацівники. Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва відзначається 9 листопада разом із Днем української писемності та мови.
Всіх їх, культосвітніх працівників, ветеранів культосвітньої роботи, учасників художньої самодіяльності, майстрів народного мистецтва вітали днями з професійним святом у районному будинку культури. Поетичними рядками вшановували тих, хто невтомною працею та вагомими здобутками збагачує духовну скарбницю нашого народу.
Щиросердечно вітав із Всеукраїнським днем працівників культури та майстрів народного мистецтва – всіх, хто присвятив себе благородній справі – зберігати, розвивати та примножувати безцінні духовні скарби нашого народу заступник голови райдержадміністрації І. В. Сличко.
– Майбутнє нашої держави неможливе без розвитку культури, адже вона робить людину особистістю, формує національну свідомість, зберігає, розвиває і відтворює безцінні духовні скарби нашого народу. Ви даруєте людям радість, несете культуру до кожного серця, кожної душі, а разом з тим, примножуючи велич нашого народу, своєю плідною творчою працею та силою духу звеличуєте рідну Україну. Вірю, що професіоналізм та душевність наших працівників будуть успішно на це працювати, – відзначив промовець.
Приєдналася до привітань і побажала міцного здоров’я, добра, благополуччя, процвітання, а також натхнення винуватцям свята заступник керуючого справами виконавчого апарату районної ради Н. Й. Жогно. Нехай це свято відгукнеться у душах гордістю за українську культуру, рідне слово, мову, славну історію, адже саме культура і мова об’єднані в царині духовних цінностей кожної людини і всього суспільства. Творчого натхнення і життєвих перемог побажала Неля Йосипівна культосвітнім працівникам району.
Затим спільні грамоти райдержадміністрації та районної ради за вагомий вклад у розвиток культури району та з нагоди свята Всеукраїнського дня працівників культури й аматорів народного мистецтва заступник голови рай-держадміністрації І. В. Сличко та заступник керуючого справами виконавчого апарату районної ради Н. Й. Жогно вручили завідуючій Щербовецьким сільським клубом Н. М. Глебені, завідуючій За-дільською сільською бібліотекою М. М. Малильо та викладачу Н.Ворітської музичної школи О. М. Зейналовій.
Вітаючи культпрацівників, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації В. Ю. Хміль зауважила, що працівниками культури проводиться значна робота, яка сприяє утвердженню укра-їнської державності. Вони підтримують народне мистецтво, проводять роботу з дітьми та молоддю, прищеплюючи їм любов до музики, образотворчого мистецтва, працюють на розвиток колективів художньої самодіяльності, залучаючи їх до різних заходів, реагують на суспільно-політичні події, відзначають державні та культурні дати, тобто втілюють державну політику в сфері культури, збагачують найцінніше, найпотрібніше кожній людині – духовність. Валентина Юріївна побажала, що дуже важливо для працівника такої своєрідної сфери, як культура – це натхнення, щоб у доброму здоров’ї і гарному настрої щодня приступали до праці, не зважаючи на те, якими знаками питання насторожує нас завтрашній день, були сильними духом і терплячими, професійно та віддано виконували свої обов’язки, берегли й примножували традиції нашої неповторної культури.
В. Ю. Хміль нагородила грамотами відділу культури і туризму РДА викладача Воловецької школи мистецтв Ю. І. Тимковича та бухгалтера централізованої бухгалтерії відділу культури і туризму РДА Л. М. Хміль.
– Завдячуючи вам, ми вчимося любити рідний край, пісню і танець нашого народу, що, у свою чергу, сповнює нас високими патріотичними почуттями, – наголосила у своєму виступі директор Нижньоворітської музичної школи В. О. Вайдич. – Культура завжди була обличчям народу, своєї країни. Саме культурні звичаї, одяг, обряди відрізняють один народ від іншого. Сьогодні ми переживаємо не найкращі часи, але культура України була і залишається однією із найколоритніших у світі. Щиро бажаю щедрих творчих ужинків та людської вдячності за нелегку, але таку потрібну людям працю. Завдяки творчому неспокою та громадському подвижництву майстрів культури та мистецтв, народна та професійна культура вродила духовними здобутками. Валентина Олександрівна подякувала за професіоналізм, старанність та наполегливість працівникам культури і побажала їм подальшого розвитку й процвітання.
Збереження культурного спадку і шанування своїх видатних земляків може стати для нас не тільки приводом для гордості, але й запорукою подальшого культурного розвитку та творчої наснаги.
Привітання та слова вдячності висловлювали винуватцям свята директор ра-йонного будинку культури М. В. Більська, директор Воловецької школи мистецтв Л. М. Уліганець та голова профспілкового комітету працівників культури Н. І. Роман, яка за багаторічну і сумлінну працю нагородила грамотою голову профкому Нижньоворітської музичної школи С. Ф. Бомбушкар.
Привітання та побажання тісно переплелися цього дня з виступами викладачів та вихованців Нижньоворітської музичної школи й Воловецької школи мистецтв. Гучні оплески отримав номер із старовинним верховинським обрядом „Обзори” у виконанні учасників фольклорно-етнографічного колективу „Верховинка”.
Й. Бігарій