Новини

Знов до книги покликав дзвоник

Першовересень. Букети квітів переливаються літніми й осінніми барвами. Після кількамісячного затишку знову ожило подвір’я Воловецької загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів. Його заповнили гомінлива дітвора, педагоги, батьки, гості.

Під звуки шкільної мелодії в супроводі перших вчителів М. І. Кобрин, О. В. Могіш та О. І. Яремчук на шкільне подвір’я заходять наймолодші учні – першокласники. Віриться, що вони будуть гідними послідовниками уславлених традицій школи, закладатимуть міцний фундамент знань для досягненення в майбутньому  нових висот. Ідуть вони замріяні і горді, радісні й усміхнені.

Право внести Державний прапор України надано кращим учням школи Богдану Лопіту та Софії Скільській.

Відкрив урочистості директор школи М. А. Пацьо, який щиро привітав присутніх із початком но­вого навчального року.

Минулий рік, як і попе­редні, також був до­сить нелегким. Тим-то й дорогі для нас результати. В цьому році випускники  проходили державну підсумкову атестацію у вигляді зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів. Як позитив, необхідно відзначити, що ДПА з математики та української мови на високому рівні здали 25% випускників або четвертина. Приємно, що наша випускниця Анна Зорівчак набрала з біології 200 балів. Підготували її вчителі О. В. Ковач та Г. І. Тербан. Таких випускників у нашій області 14.

Тепло, по-батьківськи звернувся М. А. Пацьо до 75 першокласників, для яких у цей день усе було пер­шим: присутність у дзвінко­голосій шкільній сім’ї, відчуття того, що безтурбот­не дитинство позаду, а головне – перша вчитель­ка, перший дзвоник і пер­ший урок. Це так трепетно, задушевно, неповторно.

Директор щиро подяку­вав батькам, котрі допомогли у підго­товці школи до нового навчального року. А на закінчення побажав учням рости здоровими, загарто­ваними, наполегливо оволодівати основами наук, учителям – міцного здоро­в’я, сил і наснаги у нелегкій справі, щоб наполегливо підтримували і збагачували добрі традиції школи, підвищували її престиж.

Сердечно привітав при­сутніх із Першовереснем, а в їх особі усіх учителів та учнів голова районної ради І. І. Лопіт. Він щиро  подяку­вав педагогам за терпіння, сумлінне виконання своїх обов’язків, самовіддану працю  й активну участь у житті школи. Іван Ілліч побажав вчителям та учням  міцного здоров’я, розуміння і прагнення до подолання нових незвіданих вершин.

Глибоко запали в душу винуватців торжества сло­ва, з якими звернулася до них перша вчителька О. В. Могіш.

– З першого класу ви крок за кроком будете наближатися до високого рівня дорослої людини та зможете збудувати свій власний світ, яким буде пишатися вся ваша сім’я, а, можливо, і ціла країна.

На цьому шляху ви завжди відчуватимете підтримку своїх батьків, бабусь та дідусів. Ліхтариком свого досвіду та любові ваш шлях буде впевнено освітлювати ваша перша вчителька, ваш перший провідник Країною Знань. Саме її знання дозволять вам ясно бачити усе нове й незнайоме раніше, надасть вам підтримку на перших ще не впевнених кроках по країні шкільного життя.

Першокласники, озирніться навколо. Поруч з вами стоять ваші майбутні товариші, які неодмінно стануть вам вірними друзями, з якими буде дуже цікаво разом крокувати до найвищих досягнень.

Вашими друзями повинні  стати шкільні підручники. Стільки цікавого для вас чекає на їх сторінках. Усі знання, які ви отримаєте у школі, стануть для вас опорою, з якою вам буде легко йти своїм життям, досягаючи все нових й нових успіхів. Ви навчитесь бути впевненими у своїх силах, наполегливими у своїх цілях, успішними у своїх відкриттях.

Школа – це цілий світ багатьох цікавинок, в якому знайдеться місце для кожного з вас. І я абсолютно впевнена, що кожен із вас буде тією яскравою зірочкою, що освітлить ще більше нашу найкращу і найулюбленішу школу. Тепер ви вже по-справжньому можете пишатися високим званням учня.

Від імені батьків присутніх також привітала мама першокласника О. В. Беца, яка щиро бажала діткам щасливої, мирної долі. А  бравий козак, роль якого виконав Олег Мадяр, ратував берегти рідну Україну, шанувати її  мову солов’їну.

І знову у центрі уваги наймолодші – хлопчики й дівчатка, котрі в цей день вперше сядуть за парти, одержать чудове ім’я шко­лярика. Цю радість вони висловили у віршованій формі, пообіцявши, що бу­дуть слухняними і дружити­муть з книгами.

Цього бажали їм і стар­шокласники, які звернули­ся до своїх молодших друзів із напутніми слова­ми.

І ось дзвоник, який подали  першокласниця Марта Кочан та одинадцятикласник Денис Зуб, обійшовши урочисту лінійку, сповістив про початок першого уроку.

Хай щастить вам, дорогі учні!

О. Бігарій