Новини

Зустріч з представниками ОБСЄ

Перш за все члени       спеціальної моніторингової групи зустрілися з головою райдержадміністрації В.Є. Роговою, заступником голови РДА І. В. Сличком та заступником голови райради  В. І. Повідайчиком. Під час ділової розмови представники  спеціальної моніторингової місії Лешек Кочік та Дорін Фазлі розповіли про завдання місії ОБСЄ, її роботу в Україні, цікавилися ситуацією безпеки у        районі, ходом реалізації реформ  із децентралізації, забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб, а також питаннями допомоги учасникам антитерористичної операції на сході України та їх сім’ям. Разом з тим  Лешек Кочік попросив  коротенько охарактеризувати  район, завдання над вирішенням яких працює      районна влада.

Голова райдержадміністрації В. Є. Рогова  зупинилася на питаннях, які потребують постійної уваги. Це перш за все  соціально-економічний розвиток, створення сприятливих умов для ефективного функціонування промислових підприємств, забезпечення належної діяльності закладів освіти, охорони здоров’я, культури. У цій справі наш район досягає позитивних результатів, зростає виробництво продукції та її реалізація  підприємствами основного кола. Це все дається нелегко. Бо піднесення економіки району не можливе без піднесення промислового потенціалу. Нарощує потужності ДП „Воловецьке лісове господарство”, яке не лише заготовляє ліс, але і спрямовує зусилля на його переробку. Підприємство взяло курс на збереження нашого найціннішого скарбу – лісу та примноження лісових культур. Нині будівельні бруси, дошки, рейки, які виготовляють підприємці району, користуються попитом у Німеччині, Чехії та Угорщині.

На території району діє підприємство „Полімер-Техніка” яке має надзвичайно великі потужності. Поки що тут трудиться в середньому 120 працівників. Але наявні виробничі площі иожуть прийняти до 3000 працюючих. На підприємстві пройшла сертифікацію та впровадження система міжнародних стандартів. Йде пошук замовлень.

Вцілому спільними зусиллями вдається успішно вирішувати важливі питання життєдіяльності Воловеччини.

Наш район успішно працює з спільним Проектом Європейського Союзу та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”.

Заступник голови райдержадміністрації  І. В. Сличко відзначив, що наш район обрав туристично-рекреаційний напрямок. Щоб поліпшити  його привабливість, вишукуємо кошти на ремонт доріг. А це в кінцевому підсумку працюватиме на імідж краю. Сьогодні в цьому напрямку  працюють   30   рекреаційно-туристичних закладів. Розроблено Закарпатський туристичний шлях, який проходить по водороздільному хребту. На даний час розроблено понад 20 туристичних маршрутів: пішохідні, велосипедні, квадроциклетні та комбіновані. І  попри складну ситуацію на сході України,  кількість бажаючих відвідати наш край зростає.

Розмова також торкнулася питання децентралізації. Цій меті слугують проведені семінари та наради з громадським активом та сільськими й селищними головами, де роз’яснено умови об’єднання громад та його переваги. Поки що зацікавленість в об’єднанні проявили Лазівська та Верхньоворітська територіальні сільські громади.

З початку бойових дій на сході України до органів соціального забезпечення району  звернулись і стали на облік 45 внутрішньо пернеміщених осіб. У 2015 році їм надано 73 тис. грн. допомоги, у 2016 році -13,8 тис. грн. За час проведення антитерористичної операції по мобілізації призвано 57 громадян із яких вже демобілізовано 49. Безпосередньо участь в АТО брали 44 воловеччани, з яких 2 поранено та 2 загинули. Родинам загиблих виплачено 689 тис. грн. одноразової грошової допомоги та 13, 5 тис. грн. від місцевих органів влади. За отриманням земельних ділянок звернувся 31 учасник АТО, 29-ти  виділено земельні ділянки загальною площею 7,7 га. Заяви двох громадян перебувають на розгялді в Головному управлінні Держгеокадастру.

Протягом поточного року 10 громадян  підписали контракт на проходження військової служби.

Під час розмови спостерігачі  спеціальної моніторингової місії цікавилися й рядом інших питань на які вичерпні  відповіді дали учасники зустрічі нашого району.

Спостерігач СММ ОБСЄ Лешек Кочік щиро подякував  за надану інформацію, яка знайде місце у їхньому звіті