Діяльність ради

Звернення депутатів Воловецької  районної ради VII скликання

Президенту України

Прем’єр-міністру України

 Голові Верховної Ради України                                                                         

Міністерству освіти і науки України 

Міністерству фінансів України

Комітету Верховної ради України з питань бюджету

Комітету Верховної ради України з питань освіти і науки

Закарпатській обласній  державній адміністрації

Закарпатській обласній раді   

 

 

                Звернення депутатів Воловецької  районної ради

 

Ми, депутати Воловецької районної ради Закарпатської області, стурбовані ситуацією,  яка  склалася станом на 18.12. 2018 р. в галузі освіти Воловецького району на утримання загальноосвітніх навчальних закладів  Воловецького району. В поточному році передбачена додаткова дотація з державного бюджету в розмірі 16126,6 тис.грн.,

 Ці кошти  були спрямовані на виплату заробітної плати техпрацівників шкіл, оплату енергоносіїв, харчування, придбання паливо-мастильних матеріалів. Проте вони не дають можливості в повному обсязі забезпечити належне функціонування навчальних закладів  Воловецького району до кінця року.

Загальна потреба в додаткових коштах для фінансування закладів освіти  району до кінця року  становить 8134,1 тис.грн., в тому числі:

на заробітну плату техпрацівникам загальноосвітніх шкіл – 3731,2 тис.грн.,

на заробітну плату працівникам інших освітніх закладів  – 222,0 тис.грн.,

на заробітну плату працівникам дошкільних навчальних закладів – 3731,2тис.грн.,

на заробітну плату працівникам шкіл естетичного виховання – 1435,1 тис.грн.

Для забезпечення повної та своєчасної оплати всіх захищених статей видатків, недопущення кредиторської заборгованості в районі розроблені та затверджені заходи щодо економного та раціонального використання бюджетних коштів.

Оскільки всім населеним пунктам Воловецького району надано статус гірських і посадові оклади  працівників включають підвищення в розмірі 25 відсотків згідно ч. 1 ст. 6 Закону України “Про статус гірських населених пунктів в Україні” та Постанови Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 р. N 648 “Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах”, потреба у коштах на оплату праці більша ніж в інших районах.

Так, як у січні та лютому виникла заборгованість по заробітній платі, то для її погашення  з вільного залишку та перевиконання плану доходів районного бюджету було додатково виділено  кошти  у  сумі 2318,5 тис.грн.

В галузі “Освіта” є чимало диспропорцій, які на нашу думку необхідно терміново виправляти.

Зокрема, проглядаються дискримінаційні процеси по відношенню до працівників однієї і тієї ж самої установи, де оплата праці фінансується з різних джерел. Так, зарплата педагогів разом із надбавкою за престижність професії та матеріальною допомогою на оздоровлення фінансується в повному обсязі  за рахунок освітньої субвенції, а зарплата технічних працівників цієї ж установи без матеріальної допомоги (хоча вони також мають право на неї згідно законодавства) фінансуються за рахунок додаткової дотації лише на півроку.

На інші вкрай важливі видатки, в тому числі і захищені статті приходиться планувати лише мізер. Зовсім відсутні бюджетні асигнування навіть на аварійні поточні ремонти. Не дивлячись на благородні наміри Міністерства освіти направляти кошти залишків освітньої субвенції на капітальні видатки, на нашу думку в першу чергу потрібно забезпечити належне утримання установи, зокрема поточні видатки.

Крім того пропонуємо забрати на фінансування освітньої субвенції хоча би заробітну плату технічних працівників загальноосвітніх установ, оскільки функціонування останніх без цієї категорії неможливе.

Враховуючи, що дитячі дошкільні заклади є закладами освіти, вони також виведені з освітньої субвенції та передані  на місцевий бюджет. Не дивлячись на прийняті державою директиви  з метою 70% охоплення дітей дошкільного віку дошкільною освітою та 100% охоплення 5-річок цією освітою, з метою підготовки до школи, коштів на утримання садочків вистачає лише на 8 місяців.

Оскільки в районному бюджеті додаткові джерела відсутні, районна рада неодноразово зверталася до керівників центральних органів виконавчої влади України та Верховної ради України з проханням виділити додаткові кошти для забезпечення виплати заробітної плати з нарахуваннями працівникам всіх бюджетних установ Воловецького району. До кінця поточного року (станом на 18.12.2018) не вистачає 11484,1 тис. грн.

Без надходження у 2018 році додаткових коштів з державного бюджету вирішити питання забезпечення асигнуваннями у повному обсязі заробітної плати з нарахуваннями працівникам бюджетних установ району неможливо.

Враховуючи вищенаведене, переконливо просимо Вас посприяти у вирішенні даного питання та зняти соціальну напругу серед бюджетних працівників Воловецького району.

 

З повагою

 

                      Депутати Воловецької районної ради VII скликання 

                                          Звернення прийнято на двадцять п’ятій   

                                сесії районної VIIскликання 18 грудня 2018 року