Діяльність ради, Новини

Звіт голови районної ради Щербея І.А.

                                                        ЗВІТ

голови Воловецької районної ради Щербея  І. А.

        Відповідно до п.17 ч. 6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» голова районної ради щорічно звітує перед радою про свою діяльність.

        Головою Воловецької районної ради мене обрано на XVII  сесії районної ради VI скликання 28.02.2014 року.

       З обранням мене  головою районної ради видалася можливість щось конкретне зробити для Воловеччини та її мешканців.

      Перш за все  я дбав, щоб зберегти налагоджену взаємодію з районною державною адміністрацією та депутатським корпусом.

      Хочу подякувати депутатам, посадовим особам органів місцевого самоврядування району, керівникам підприємств, організацій і установ, всім тим, хто доклав своїх зусиль для забезпечення злагодженої роботи районної ради, підвищуючи тим самим авторитет органів місцевого самоврядування. Районна рада працювала чітко, дотримуючись повноважень та норм, що передбачені чинним законодавством та регламентом роботи районної ради.

    Депутатів районної ради шостого скликання у звітний період характеризувала конструктивна співпраця, взаємна вимогливість, доброзичливість, налаштованість на продуктивну роботу і націленість на конкретний результат. Якісний та кількісний склад депутатів залишився сталим, як і в попередні роки., незважаючи на те, що 2 депутати склали свої повноваження, депутатський корпус складається  із 30 депутатів.

    Головним у діяльності ради для мене, як голови ради, були питання зростання ролі депутатів різних рівнів, сільських і селищних голів у процесах соціально-економічного розвитку району, формування і виконання районного бюджету, створення позитивних умов для ефективного функціонування підприємницького сектора, фінансування та забезпечення належної діяльності закладів освіти, охорони здоров’я, культури, підвищення ефективності використання майна спільної власності територіальних громад району. Те позитивне, що зроблено – це колективна праця   керівників району, депутатів,  працівників виконавчого апарату.

   Незважаючи на те, що районна  рада делегувала ряд своїх повноважень  районній державній адміністрації, всі важливі питання, зокрема такі, що стосуються соціально-економічного розвитку, бюджету, земельних відносин, комунальної власності вирішувались спільно.

     Приємно відзначити, що за підсумками 2014 року, всупереч економічній кризі та іншим негативним чинникам,  район має позитивні  показники, а саме: промисловими підприємствами основного кола щомісячної статистичної звітності за 2014 рік реалізовано продукції на суму 13297,8 тис. грн. (у відпускних цінах), що до відповідного періоду минулого року становить 178,1%. За звітний період перевезено 9,9 тис. т. вантажів. Вантажооборот склав 8175,5 тис.  т/км, що на 7,9% більше порівняно з відповідним періодом минулого року. До загального фонду Державного бюджету за 2014 рік мобілізовано 3678,6 тис. грн. при розрахунковій базі 3163,4 тис. грн., що на 515,2 тис. грн. більше або виконання складає 116,3 %. До загального фонду місцевого бюджету за  2014 рік фактично мобілізовано 16628,1 тис. грн. (план 143800 тис. грн.), що на 2248,1 тис. грн. більше планового показника або виконання складає 115,6 %. У порівнянні до відповідного періоду минулого року надходження збільшилися на 1145,7 тис. грн., що складає 107,4 %.

    Протягом 2014 року у районному центрі зайнятості перебувало 2845 незайнятих громадян (з урахуванням громадян, які звернулися у 2013 році). Протягом 2014 року у районному центрі зайнятості зареєстровано 642 вакансії. Співвідношення чисельності незайнятих громадян та вакансій за рік склало понад 4 особи на одне вільне робоче місце. Кількість безробітних станом на 01.01.2015 року становила 699 особи, що на 145 осіб менше, ніж на цю дату 2014 року.  Рівень безробіття станом на 01.01.2015 становив 4,89 відсотка, що на 1,02 відсотки менше, ніж в аналогічному періоді минулого року. За направленням центру зайнятості протягом 2014 року отримали роботу понад 620 незайнятих громадян, у тому числі 400 безробітні.     Протягом 2014 року активними заходами зайнятості було охоплено 810 безробітних, 12 безробітним надано одноразову виплату допомоги по  безробіттю для організації і відкриття власної справи на суму 166,448 тис. грн.

Для забезпечення тимчасової зайнятості безробітних районним центром зайнятості протягом 2014 року укладено з роботодавцями 36 договорів на 92 робочі місця.  Протягом звітного періоду в тимчасових та громадських роботах взяло участь 90 осіб. Всього протягом 2014 року навчалося 246 осіб, 244 особи закінчили навчання усі під замовлення роботодавців із стажуванням безпосередньо на виробництві. За станом на 1 січня 2015 року створено 324 нових робочих місця, що становить 73,6% до річного завдання програми зайнятості населення.

У порівнянні до відповідного періоду минулого року середньомісячна заробітна плата зросла на 4,5 %.

Відповідно до статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  районна рада проводить свою роботу сесійно. За звітній період роботи  Воловецької районної  ради шостого скликання проведено 13  пленарних засідань  сесій районної ради, на яких за результатами обговорення прийнято 110  рішення. Основні з них: „Про районний бюджет на 2014 рік”, „Про Програму економічного і соціального розвитку району на 2014 рік та основні напрямки розвитку на 2014-2015 роки”, „Про виконання Програми зайнятості населення Воловецького району за 2014 рік,” „Про Програму зайнятості населення Воловецького району на період  до 2017 року”.

Із зазначеної кількості   15   рішень – це затвердження нових районних Програм та 14  рішень про внесення змін до вже прийнятих  Програм та ін.  Це такі важливі Програми, як:  районна Програма підтримки комунального засобу масової інформації редакції районної газети „Голос Верховини” на 2014-2015 роки,  Програма запобігання і протидії корупції, Програма розвитку та забезпечення безпеки  дорожнього руху у населених пунктах, на автошляхах та залізничних переїздах району на 2015-2016 роки, Програма розвитку малого і середнього підприємництва в  районі на 2013-2014 роки„ Програма „Турбота” на 2014 рік”, Програма підримки нефрологічних хворих в районі на 2010-2015 роки та ін.

Головним у роботі зі зверненнями громадян є її результативність, тому районною радою і надалі будуть вживатися заходи, спрямовані на вдосконалення набутих та запровадження нових форм і методів роботи зі зверненнями громадян й організаційно-практичної роботи щодо посилення контролю за станом їх розгляду, підвищення персональної відповідальності  керівників усіх рівнів за дотримання законодавства.

Питання, порушені в листах до вищестоящих обласних і вищих органів державної влади  – це надання допомоги у вирішенні невідкладних проблем, зокрема:

– про надання допомоги (сприяння) у виділенні нових автобусів (перевезення учнів) для В.Ворітської ЗОШ І-ІІІ ст., Гукливської та Підполозянської ЗОШ І-ІІ ст.;

– про відновлення туристично-оздоровчих комплексів ДП Жденіївського ТОК «Форель», ДП Воловецького ТОК «Плай», ЛОК «Пікуй»;

– про  виділення додаткових  коштів на відкриття додаткових груп у Воловецьких ДНЗ № 2 і № 4;

– про  відновлення Воловецького районного відділу УМВС України в Закарпатській області;

– про повернення з оперативного управління комплексів будівель і споруд Воловецького ТУ № 17 (Свалявського професійно-технічного ліцею «Воловецька площадка») у районну комунальну власність для подальшого використання за призначенням Воловецькому відділу освіти;

– про  виділення  коштів для фінансування робіт на         об’єктах Воловецького району, а саме:

– про реконструкцію системи опалення Н.Ворітської ЗОШ І-ІІІ ст.;

– газопостачання с. Завадка;

– капітальний ремонт районного будинку культури в смт. Воловець;

– реконструкцію будівлі Н.Ворітської амбулаторії загальної практики сімейної медицини;

– реконструкцію приміщення лікувального корпусу Н.Ворітського територіального центру соціального обслуговування;

– капітальний ремонт спортзалу Воловецької ЗОШ І-ІІІ ст.;

– капітальний ремонт внутрішньої мережі корпуса «Б» Воловецької центральної    районної лікарні;

– капітальний ремонт патолого-анатомічної будівлі Воловецької центральної районної лікарні.

Важливою ланкою діяльності районної ради і виконавчого апарату є робота зі зверненнями громадян. За звітний період в районну раду звернулось 197 громадян, надійшло 16 колективних зверненнь. У колективних  зверненнях порушувалися  питання:

– проведення капітального ремонту покрівлі даху будинку № 25 по вул. Фабричній смт. Воловець;

– відкриття додаткових груп у дошкільних навчальних закладах № 2 і № 4 смт. Воловець та виділення додаткових асигнувань для ДНЗ;

–  про надання матеріальної допомоги;

–  виплату заробітної плати працівникам ДНЗ;

–  виплати 20% надбавки працівникам освіти;

За звітний період на особистому прийомі у голови  районної ради побувало 104 громадян, серед них найбільше із смт. Воловець (45 чол.),  с. Нижніх Воріт (15 чол.),  смт. Жденієво (12 чол.), с. Верхніх Воріт (7 чол.).

За цей же період  в районну раду надійшли 93 письмові звернення громадян. Найбільше  характерні з них: надання допомоги у вирішенні житлово-комунальних, земельних, соціальних питань.

Матеріальна допомога, відповідно до прийнятого рішення, надається  районною радою на підставі поданих на ім’я голови районної ради відповідних документів. На прийомі у голови районної ради побувало 102 громадян, які піднімали різні питання, 60 громадянам надано матеріальну допомогу на суму 255400 грн.

    За звітний період до районної ради надійшло понад 807 листів, районною радою      надіслано 764 листи, звернення, запити у сільські та селищні ради, районні організації та установи, районну державну адміністрацію та правоохоронні органи.

  Більшість сільських рад, підприємств, організацій і установ, з високою відповідальністю ставляться до дорученої ділянки роботи. Це в першу чергу відноситься до Верб’язької, Верхньоворітської, Лазівської, Нижньоворітської, Біласовицької сільських рад  та сільських  голів – Півкача Івана Павловича, Григи Івана Івановича, Мадяра Віктора Михайловича, Рябінчака Михайла Михайловича, Шуфрича Віталія Васильовича, які зуміли організувати свої виконавчі апарати на вирішення соціально-економічних завдань, прийому громадян і врахування в своїй роботі громадської думки. Тому на кожне звернення, доручення та запит в районну раду надсилається конкретна відповідь, не порушуючи термінів виконання.

      Загальним відділом районної ради всі рішення (копії),  прийняті на пленарних засіданнях сесій ради VІ скликання, які носили контрольний характер, були вчасно надіслані виконавцям.

 До підготовки порядку денного пленарних засідань ради залучалися працівники виконавчого апарату, депутати, фахівці та спеціалісти управлінь, відділів райдержадміністрації. Це дало можливість розробити і прийняти конкретні виважені рішення ради, враховуючи думки і пропозиції окремих депутатів, висновки і пропозиції постійних комісій.

Вважаю, що маємо позитивні напрацювання в організаційному забезпеченні сесій районної ради.

Депутати завчасно отримують  необхідні матеріали сесій в повному обсязі, що також забезпечує прозорість дій районної ради.

На  пленарні засідання ради запрошувались депутати обласної ради, керівники районних служб, начальники відділів та управлінь РДА,  селищні та  сільські голови, представники засобів масової інформації, громадських активістів. Це надавало роботі сесій більш активного та цілеспрямованого змісту, дозволило прийняти виважені, конкретні рішення, сприяло відкритості та прозорості дій районної ради.

        Важливою складовою роботи районної ради є діяльність її                  постійних комісій, які згідно статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є органами ради, створеними для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради.

 У районній раді працюють такі постійні комісії:

– з питань бюджету,  приватизації та комунальної власності (голова комісії Ряшко І.І.);

– з питань освіти, культури, спорту, охорони здоров’я, молодіжної політики, духовного розвитку та соціальної політики ( голова комісії Лопіт І.І.);

– з питань лісового господарства, використання природних ресурсів, землі та екологічної безпеки (голова Росол В.В.);

– з питань розвитку промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку, малого і середнього бізнесу (голова Фітас В.Ю.);

– з питань агропромислового комплексу, соціального розвитку села, газифікації населених пунктів,   банківської діяльності, інвестицій, туризму, рекреації та боротьби з безробіттям (голова Рябінчак М.М.);

– з питань регламенту, депутатської етики, законності та правопорядку (голова Малильо В.В.).

Особливо хотілось би відмітити роботу  постійної комісії  з питань   бюджету, приватизації та комунальної власності,  яка за звітний період провела 27 засідань.

Робота у постійних комісіях є переконливим свідченням активної позиції депутатів. Районна рада намагалася вести свою роботу відкрито і гласно. Для досягнення цієї мети нами використовувались різні форми і методи.

Контроль за виконанням прийнятих районною радою рішень покладено, в основному, на постійні комісії ради. Аналіз стану справ у цьому питанні свідчить, що нам необхідно вдосконалювати механізм контролю за виконанням рішень ради, зробити його більш дієвим, давати принципову оцінку кожному випадку, який стосується виконання рішень ради та рекомендацій постійних комісій у встановлені терміни. На це мають бути спрямовані зусилля голів постійних комісій та виконавчого апарату ради.

Важливим напрямком  роботи  районної ради є також правове забезпечення діяльності районної ради, організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне додержання та запобігання невиконанню вимог актів законодавства, інших нормативно-правових документів в діяльності районної ради; забезпечення правильного застосування законодавства, розробка проектів нормативно-правових актів районної ради, розпоряджень голови районної ради, їх експертиза на відповідність чинному законодавству; узагальнення практики застосування законодавства з питань, що належать до компетенції районної ради.

Відповідно до статті 57 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районною радою утворено дорадчий орган – Президію, до складу якої входять голова районної ради, його заступник, голова районної адміністрації, голови постійних комісій, керівники депутатських фракцій.

Президія районної ради попередньо готує узгоджені пропозиції і рекомендації з питань, що передбачається внести на розгляд ради, координує роботу постійних комісій ради.

Президію районної  ради очолює голова районної ради.

        Протягом звітного періоду проведено 13 засідань президії, розглянуто 118 питань. В основному це питання, які планувалися  на розгляд пленарних засідань.

Також на засіданнях президії розглянуто ряд питань, які запропонували постійні комісії, депутати районної  ради, а також ті, що потребували термінового розгляду.

Пропозиції та зауваження, висловлені депутатами районної  ради на засіданнях президії районної ради, ретельно розглянуто і внесено на розгляд сесій районної ради.

Згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації» проекти рішень вчасно розміщувались на оновленому офіційному сайті районної ради в мережі Інтернет, депутати мали можливість попередньо ознайомитися з проектами рішень та довідковими матеріалами, щоб внести свої пропозиції, належно підготуватися до пленарного засідання ради.

       Протягом цього періоду  районною радою значна увага приділялася  питанням управління та утримання об’єктів спільної комунальної власності  територіальних громад району. Свідченням цього є прийняті сесією райради 7 рішень, які стосувалися майнових питань.

Незважаючи на те, що в  системі рад не передбачено владної  вертикалі, районна рада виступає координатором   у спільній діяльності районної , 2 селищних та 13 сільських рад району, які не тільки представляють на місцях державу і владу, а й виступають безпосередніми носіями інтересів територіальних громад, дбають про повсякденний побут, вирішення найболючіших проблем людей. Сільські та  селищні голови – це центральні фігури у ввірених їм громадах, які наділені непростими повноваженнями і високою відповідальністю. Виходячи з цього, прагнемо надавати їм різноманітну допомогу для ефективного використання своїх повноважень, щоб вони діяли активно, послідовно, цілеспрямовано, а головне – компетентно, із чітким розумінням прав і обов’язків. Докладаємо зусиль для підвищення їх ролі, як повноправних господарів у населених пунктах, зміцнення авторитету, допомагаємо налагодити ефективну взаємодію з органами виконавчої влади. Працівниками виконавчого апарату      районної ради надається    допомога секретарям  сільських і селищних  рад  з питань діловодства, організаційної та кадрової роботи.

У своїй подальшій  роботі районна рада буде і надалі тісно співпрацювати з сільськими,  селищними радами, представниками Народної Ради Воловеччини оперативно розглядати актуальні питання, пов’язані з життям району, та напрацьовувати узгоджені підходи до вирішення проблемних питань територіальних громад району, віднесених до компетенції місцевого самоврядування.

 З метою співпраці з органами місцевого самоврядування діє Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові  районної ради.

Проведено засідання координаційної ради, на якому  розглянуто питання про санітарний стан та благоустрій територій населених пунктів району.

Важливою ділянкою роботи районної ради  є робота з об’єднаннями громадян, діючими на території району. Налагоджено взаєморозуміння між конфесійними громадами. Керівники району були присутні на богослужіннях в с. Тишів, смт. Жденієво, яке проводив високопреосвященний владика Феодор – єпископ Мукачівсько-Ужгородської православної єпархії  та смт. Воловець,  с. Лази при освяченні новозбудованого греко-католицького храму єпископом –  ординарієм Мукачівської греко-католицької єпархії Міланом Шашіком. Нема конфлікту між різними партіями і громадськими організаціями.  Найбільш ефективним методом співпраці є активний діалог, проведення зустрічей, «круглих столів», що дає змогу вирішувати проблемні  питання в  житті району.

З метою проведення органами місцевого  самоврядування заходів інформаційного та роз’яснювального характеру з питань місцевого самоврядування в Україні, європейських стандартів, правової бази місцевого і регіонального розвитку та ролі ради Європи у процесі зміцнення  демократії на місцях  було проведено “Тиждень місцевої демократії”.

       Відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та інших антикорупційних нормативно-правових актів, з метою реалізації державної  політики у сфері боротьби з корупцією та постійного інформування працівників  виконавчого апарату районної ради щодо  небезпеки корупції та наслідків корупційної поведінки у виконавчому апараті районної ради розроблено план заходів щодо запобігання і протидії проявам корупції та корупційних діянь на 2014-2015 роки. Так, протягом звітного періоду проводились  апаратні  наради  щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства.

Працівниками виконавчого апарату систематично здійснюється підвищення  кваліфікації та професійної компетентності, а також  проводиться  консультативно-роз’яснювальна  робота щодо вивчення нового та внесення змін до діючого законодавства. Також  посадові особи  виконавчого апарату районної ради  взяли участь у навчальних семінарах щодо проходження державної служби та дотримання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Налагоджено партнерські відносини  з Угорщиною, Чехією, відновлено тісні відносини з містом Бад Ендорфом (Німеччина).  Важливий крок, що ввійде в історію Воловеччини, зробили в Часлівцях  верб’язький сільський голова Іван Півкач, Марія Рояк – сільський голова села Часлівці Ужгородського району та мер села Айяк Угорщини Міклош Керекеш,  підписавши угоду про тристоронню співпрацю угорськомовних громад села Айяк, ужгородських Часлівців та воловецького україномовного села Верб’яж, на території якого знаходиться пам’ятний знак, що символізує велике переселення угрів на нинішню свою Батьківщину. Подібне партнерство відкриває широкі можливості для запровадження європейських стандартів у наших громадах, приноситиме як духовні, так і матеріальні дивіденди, організовуючи для своїх жителів нові туристичні програми, беручи спільну участь у європроектах.

Вже традиційними стали Дні добросусідства між українцями та словаками. Цього року свято українсько-словацької дружби проведено на території пункту пропуску Ужгород – Вишнє Нємецьке. Було підписано Програму спільних дій між Закарпатською обласною державною адміністрацією та Пряшівським самоврядним краєм на період з травня 2014 року до травня 2015 року. Участь у святі добросусідства взяли представники всіх районів області. В складі Воловецької  делегації були керівники району, депутати, працівники установ та організацій. День пройшов цікаво, був позначений зустрічами, новими знайомствами, позитивними враженнями.

Депутатами районної ради неодноразово порушувались питання стану автомобільних доріг в районі, що стали предметом обговорення на сесії районної ради. Народні обранці дійшли висновку, що самостійно з цього питання результату не добитися. Тому надіслали звернення Прем’єр-міністру України,  голові Закарпатської, керівникам облавтодору та Служби автомобільних доріг у Закарпатській області з проханням вжити невідкладних заходів для покращення стану доріг та попередження аварійних ситуацій на автошляхах району.

 Турбує депутатів  відсутність у районі РВ УМВС,  його реорганізація та об’єднання із  Свалявським РВ УМВС, що створює значні незручності для жителів району. Із заявою про повернення районного відділу внутрішніх справ у Воловецький район депутати  зверталися до Міністра внутрішніх справ  України, керівників області.

 За звітній період я брав участь у ділових зустрічах з головою та заступниками Закарпатської обласної державної адміністрації. Під час зустрічей проаналізовано економічну та господарську діяльність району, порушувались питання пошуку  резервів наповнення бюджету, залучення в район як вітчизняних, так й іноземних інвестицій.

 Керівництво районної ради, її  працівники протягом року брали участь в урочистостях з нагоди державних та професійних свят. Відзначено     роковини з дня народження Тараса Григоровича Шевченка, 8 Березня, День Перемоги, День Конституції, День молоді, День працівників державної служби України, День медичного працівника, День Незалежності України, День учителя, День працівників місцевого самоврядування та ін.

12 лютого 2015 року з нагоди 26-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану відбулася зустріч з учасниками бойових дій.

15 березня 2014 року  у меморіальному парку Красне Поле біля міста Хуст відбулися урочистості з нагоди 75-ї річниці з дня проголошення Карпатської України. У заходах взяла участь і делегація від Воловецького району. До монумента січовим стрільцям покладено квіти, пам’ять про полеглих вшановано хвилиною мовчання.

Значна увага приділялась благоустрою та санітарній очистці населених пунктів. На нараді з цього питання увагу сільських та селищних голів було звернуто на необхідності приведення в належний стан територій комунальних та індивідуальних будинків, пам’ятників, джерел водопостачання, огорож, кладовищ, ліквідацію стихійних сміттєзвалищ, оновлення написів назв вулиць, адмінбудинків, вивісок, дорожніх знаків, відповідно до законодавства України.

Протягом тижня санітарної очистки населених пунктів “За чисте довкілля” проведено комплекс заходів, який передбачав прибирання прибудинкових територій, узбіч доріг, берегів річок і потічків, ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ, благоустрій дитячих та спортивних майданчиківВнаслідок виконаних робіт навесні район змінив своє обличчя, став кращим, привабливішим для туристів та місцевих жителів.

Органи влади спрямовують свою діяльність на збереження культурної спадщини та підтримують розвиток нових талантів. З нагоди Всеукраїнського Дня працівників культури та аматорів народного мистецтванагороджено спільними грамотами райради й райдержадміністрації кращих працівників, хто присвятив себе благородній справі – зберігати,  розвивати й відтворювати  безцінні духовні скарби нашого народу.

Велику увагу керівництво району приділяє розвитку освіти. В районі створено умови для рівного  доступу до здобуття шкільної освіти учнів, охоплення  дошкільною освітою дітей віком від 3 до 6 років. Функціонує мережа освітніх установ, яка задовольняє потреби населення. Діють 22 загальноосвітні школи, в яких навчаються  2795 учнів та працює 431 педагог, ЦПРДТ, ДЮСШ. Асигнування, які  потрібні на утримання закладів  освіти, затверджуються на сесіях районної ради  депутатами без заперечень.

Приємно відзначити, що дошкільна освіта в районі розвивається. Щодня в нашому районі гостинно відчиняють двері 26 ДНЗ та 2 навчально-виховні комплекси для 915 малят. Свою любов і турботу дарують вихованцям 120 вихователів. Нагороджено грамотами кращих педагогів дошкільної справи.

Районна рада приділяє велике значення розвитку спорту в районі.  Проводяться різноманітні змагання, естафети, турніри. Переможці  нагороджуються цінними подарунками, призами, дипломами, кубками.

До дня фізичної культури та спорту у вересні місяці 2014 року  у районі  було відзначено кращих тренерів спорту та спортсменів району.

Щорічно проводяться турніри на кубок першого на Воловеччині майстра спорту СРСР з футболу Василя Щербея та волейбольний, присвячений пам’яті воїна-афганця Віталія Русина.

 За активної участі районної ради, громадських організацій, органів місцевого самоврядування у Воловецькому  районі спільно з Програмою Розвитку ООН та  ЄС “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”  реалізовано 3 мікропроекти. З метою моніторингу результатів   упровадження Проекту Європейського Союзу ПРООН та Програми ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на Воловеччині побували експерти Єврокомісії Олена Круглова й Ільдар Гізазулін та координатор Проекту у Закарпатській області Любов Павлович. Співпраця в районі розпочалася у 2008 році з підписання тристоронньої Угоди про партнерство.

За звітній період, як і в попередні роки, районна рада проводила свою роботу відкрито і гласно, приділяла постійну увагу зв’язкам із засобами масової інформації, керуючись при цьому чинним законодавством, зокрема Законами України «Про інформацію», «Про друковані засоби масової інформації», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації».

Налагоджено чіткий взаємозв’язок з редакцією газети “Голос Верховини”. На кожному пленарному засіданні сесії ради, засіданнях постійних комісій, інших заходах присутні її працівники. Періодично висвітлюються матеріали про роботу сільських та селищних  рад, подаються інтерв’ю з головами територіальних громад, депутатами різних рівнів.

Депутати районної ради не стоять осторонь від проблем односельців. Так, взимку 2014 року депутат   районної ради В. П. Биркович допомагав транспортом в очистці  вулиць під час сильних снігопадів, що дозволило рухатися за графіком автобусу, дало можливість добиратися з села Лази до райцентру та інших населених пунктів, забезпечило рух швидкої медичної допомоги та інших видів транспорту. За це односельчани висловлювали вдячність депутату.

Вже стало доброю традицією перед Новим роком вручати подарунки учням шкіл та вихованцям  ДНЗ. більше  трьох тисяч подарунків одержали діти Воловеччини в цьому та минулому роках.

Ефективність діяльності районної ради багато в чому залежить від злагодженості та професійної  роботи її виконавчого апарату, який   будує свою роботу на принципах законності і гласності, колегіальності і плановості, поєднанні державних і місцевих інтересів, відповідно до регламенту роботи районної ради.

Виконавчий апарат районної ради тісно співпрацює з виконавчим апаратом обласної ради, районних рад області, сільськими, селищними радами, районною радою ветеранів війни та праці, громадськими організаціями надає допомогу постійним комісіям районної ради у підготовці засідань та проектів рішень, оформленні протоколів.

Основна мета звіту – не тільки проаналізувати діяльність ради за рік, а й разом   визначитись щодо основних напрямків та пріоритетів  в нашій подальшій роботі, адже у різних сферах  соціально-економічного  розвитку району ще залишаються проблеми, які  потребують особливої уваги всіх  владних структур, в тому числі й  депутатів  районної ради. Їх вирішення вимагає від народних обранців  ще більшої  наполегливості, принциповості  і професіоналізму, відданості справі,  за  яку  вони відповідальні перед громадами  і партіями, що  дали їм мандат до представницького органу Воловецького району.

 На мою думку, необхідно прикласти максимум зусиль, щоб першочергово вирішувати такі питання:

– збільшення власних  надходжень до районного бюджету;

– координація дій органів місцевого самоврядування з питань благоустрою території району;

–  забезпечення сприятливого інвестиційного клімату в районі;

– розвиток туристично-рекреаційної галузі.

Сьогодні Воловеччина, як і вся держава, стоїть на порозі суттєвих змін і завдання кожного з нас – працювати злагоджено, обдумано, сповідуючи, у першу чергу, інтереси територіальної громади, яку ми представляємо. Сила рад усіх рівнів у їх єдності та взаємопідтримці.
Я звертаюся до депутатів районної ради, депутатів сільських селищних рад, сільських, селищних голів зі словами вдячності за роботу, за ті позитивні зрушення, яких вони досягли у вирішенні багатьох соціально-економічних питань з часу їх обрання.

Шановні депутати!

Ми приймаємо з Вами колективні рішення. Я б хотів, щоб ми з Вами несли і колективну відповідальність за втілення їх у життя, щоб за місцем роботи, проживання кожен депутат районної ради вболівав за стан справ у  районі.

        Я ще раз дякую всім за підтримку, за розуміння та конструктивні  поради. Закликаю всіх і надалі працювати з повною віддачею сил на благо територіальних громад району і бажаю, щоб справи кожного зміцнювали впевненість людей у нашій відданості  роботі, відповідальності за стан справ у районі.

Районна рада завжди відкрита для спілкування, дискусій, об’єктивних зауважень і ділових пропозицій.