Діяльність ради

Звіт голови Воловецької районної ради за 2019 рік

Шановні  депутати  та запрошені !

Районна рада є органом місцевого самоврядування, що представляє спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ району у межах повноважень, визначених Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні». Відповідно до пункту 17 статті 55 Закону України  “Про місцеве самоврядування в Україні”  дозвольте прозвітувати  про свою роботу голови Воловецької районної ради та про діяльність районної ради з січня 2019 року по теперішній час.

Фактично  це своєрідне підведення підсумків колективної праці – кожного депутата, постійних комісій, президії, виконавчого апарату районної ради.

Коротко характеризуючи роботу районної ради, треба зазначити, що вищий представницький орган району працює конструктивно, забезпечуючи  стабільний розвиток та охоплює всі сфери   економічного, соціального та  культурного життя району.

Районна рада сьомого скликання обрана на чергових виборах до місцевих рад 25 жовтня 2015 року за пропорційною виборчою системою за виборчими списками місцевих організацій політичних партій і нараховує 26 депутатів. В ній представлені 6 політичних партій, створено 5 постійних комісій, зареєстровано  2 фракції.

Основна депутатська діяльність, як передбачає чинне законодавство, зосереджена на роботі постійних комісій районної ради. Питання, яке виноситься на розгляд сесії, розглядається на постійних комісіях та президії районної ради. У своїй діяльності рада та її посадові особи керуються Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про службу в органах місцевого самоврядування», Законом «Про доступ до публічної інформації», Законом «Про звернення громадян» та іншими законодавчими та нормативними актами.

Хочу особливо відмітити  продуктивну роботу   постійної комісії з питань бюджету, приватизації та комунальної власності, яка за звітній період провела 20 засідань  під головуванням депутата Тидіра Олега Васильовича.

В рамках своєї діяльності дана комісія розглянула проект бюджету на 2020 рік та подала узгоджений проект рішення  на розгляд сесії районної ради, здійснювала контроль, як за виконанням бюджету, так і за цільовим використанням бюджетних коштів.

Слід зазначити, що деякі засідання комісії скликалися терміново, коли розгляд питань  потребував негайного вирішення.

Не менш результативно та фахово працювала і комісія з питань освіти, культури, спорту, охорони здоров”я, молодіжної політики, духовного розвитку та соціального захисту: голова комісії – депутат    Дужар Неллі Михайлівна.

Відповідно до статтей 18, 37 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” депутати зобов”язані брати участь у пленарних засіданнях та засіданнях постійних комісій, до яких вони обрані. Тож прошу Вас, шановні депутати, в подальшому більш відповідально ставитися до своїх депутатських обов’язків, адже саме на засіданні постійних комісій детально вивчаються, обговорюються запропоновані питання для розгляду на сесії та інформувати районну раду і виборців про свою депутатську діяльність. Безумовно, вами  зроблено багато добрих справ, та не соромтесь висвітлювати свою діяльність  на сайті районної ради, в інших засобах масової інформації.

Вся робота районної ради спрямовувалася на виконання повноважень представницького органу місцевого самоврядування. В центрі уваги була сесійна діяльність ради, яка згідно із статтею 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” складається з пленарних засідань ради та засідань її постійних комісій. Хочу наголосити, що сесії проходили відкрито і гласно, за участю депутатів обласної ради, представників районної державної адміністрації, сільських, селищних голів, керівників правоохоронних органів, підприємств, установ та організацій району, засобів масової інформації та всіх бажаючих.

Упродовж звітнього періоду мною скликано 7 пленарних  засідань сесій районної ради, на яких за результатами обговорення  прийнято     83    рішення.

Отже, пріоритетними напрямками нашої  спільної  роботи у звітному періоді були і залишаються:

– зміцнення співпраці з головних завдань розвитку району між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади;

– затвердження районного бюджету , Програми соціально- економічного та культурного розвитку та прийняття районних галузевих програм;

– питання спільної комунальної власності, які стосуються орендних відносин, передачі майна, перетворення комунальних установ в комунальні некомерційні підприємства тощо.

У звітному періоді, відповідно до вимог законодавства, завершено процес реформування комунального підприємства «Редакція районної газети «Голос Верховини», в результаті якого районну газету перетворено в новий суб”єкт господарювання у формі товариства з обмеженою відповідальністю із збереженням назви, цільового призначення, мови видання, тематичної спрямованості газети. Але газету ми практично втратили. Періодичне видання без підтримки районного бюджету існувати не може. В різні часи ми дотували редакцію районної газети щорічно близько на 500,0 тис. грн. Нерухоме майно редакції передано на баланс відділу освіти Воловецької РДА, але до сьогоднішнього дня належним чином не зареєстроване.

На  базі майна спільної комунальної власності районної ради в рамках проведення медичної реформи районною радою створено Комунальне некомерційне підприємство “Воловецька центральна  районна лікарня Воловецької районної ради», яке відповідно до Розпорядження КМУ від 15.01.2020р.№23-р «Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року»                 включено до переліку опорних закладів охорони здоров’я та з квітня 2020 року має перейти на нові принципи фінансування  вторинного рівня медичної допомоги, що в підсумку буде сприяти покращенню якості надання медичних послуг та медичного обслуговування населення нашого району.На даний час замовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт приймального відділення КНП, докладаються всі зусилля для оновлення матеріально- технічної бази закладу.

Не залишився поза увагою депутатів районної ради і розвиток спорту в районі. Так, за рахунок районного бюджету спрямовувались кошти на районні Програми:  Програму розвитку Футболу на 2016-2020 роки; програму розвитку фізичної культури і спорту до 2020 року; розвитку дитячо-юнацького спорту у Воловецькому районі. Наш один район  з чотирьох в області, де проводиться чемпіонат району з футболу та один з двох, де в чемпіонаті приймають участь і юніори. Тут хочу подякувати сільським, селищним головам та депутатам районної ради: Щербею М.В., Бігарію М.Й., Соломкові О.О., Тидіру О.В., Сличку А.Й., Бурдюху І.Ю., Яворському О.А. Також висловлюю подяку тренерам Гризі Н.В., Ряшку М.М., а також правоохоронним органам та медичним працівникам, які забезпечують проведення чемпіонату. Сподіваюся, що відділ освіти райдержадміністрації в цьому сезоні також не залишиться осторонь проведення чемпіонату та не буде створювати перешкод у перевезенні дітей-спортсменів.

Районна рада делегувала районній державній адміністрації виконання частини своїх повноважень.

Головними з цих повноважень є забезпечення збалансованого економічного і соціального розвитку району. Так, затверджено бюджет Воловецького району у сумі 238 979,5 тис.грн. , а саме:

  • на фінансування галузі освіти із бюджетів усіх рівнів виділено 115 268 тис.грн.,
  • на галузь охорони здоров»я- 22 946 тис.грн.,
  • на соцзахист- 82 640 тис.грн.,
  • заклади культури- 12 290 тис.грн.

Хочу зазначити, що дефіцит бюджету на 2019 рік становив 22,1 млн. грн. з них 15,6 млн. кошти районного бюджету. Слід зауважити, що у незабезпеченій потребі була заборгованість за грудень в сумі 2,8 млн. грн., яка на протязі 2019 року погашена на 01.01.2020р. район вийшов без боргів.

  В  2019 році профінансовано з районного бюджету 14 Програм, на загальну суму 692.1 тис. грн.

За рахунок перевиконання дохідної частини, з районного бюджету було спрямовано кошти на утримання та розвиток галузевих структур району   та фінансову підтримку сільських, селищних  рад. А саме:

відділу охорони здоровя райдержадміністрації  325 тис. грн., на закупівлю та встановлення труб системи опалення .

– більше  мільйона гривень було виділено відділу освіти , а саме: 605 тис.грн   на  співфінансування для реконструкції будівлі колишнього кінотеатру «Верховина» та гаражів, капітальне будівництво вбиралень  освітніх закладів, придбання обладнання та розвиток спорту, на співфінансування субвенції на забезпечення якісної освіти «Нова українська школа» та «Якісна освіта».   Для проведення поточного ремонту димохідних труб  та для закупівлі котла для котельні Нижньоворітського ЗЗСО І-ІІІ ступенів – 195,0 тис. грн.. та 70, 8 тис. грн.. поточного ремонту димохідної труби, Скотарського ЗЗСО І-ІІ ступенів ім. Р. Ігнатишина на суму 167,0тис. грн., поточний ремонт димохідної труби, Біласовицького  ЗЗСО І-ІІ ступенів виділено з районного бюджету  43,7тис.грн.

-відділу культури  89,9 тис. грн. – на співфінансування для капітального ремонту клубу с. Кічерне,  виготовлення проектно-кошторисної документації районної  бібліотеки для дітей  та поточного ремонту клубів.

Також в рамках продовження медичної реформи цього року район отримав 4 нових спец. автомобілі, які  передані в користування  Амбулаторіям загальної практики – сімейної  медицини.

Узагальнюючи зроблене за звітний період, хочу зауважити, що є і недопрацювання, не все заплановане вдалося реалізувати.

Зокрема, втрачено близько 6 млн. грн. на розвиток освітніх закладів району на які виділялося співфінансування із районного бюджету.

Разом з тим район може втратити близько 40 млн.грн. освітньої субвенції,  які можна спрямувати на капітальні видатки. Районна державна адміністрація не виносить на розгляд засідань постійних комісій та сесії районної ради пропозиції щодо розподілу залишків освітньої субвенції, мотивуючи тим що субвенція може бути розподілена виключно на опорні заклади освіти. І як наслідок, сесією районнї ради у грудні 2019 року  було визначено 5 опорних закладів освіти.

Свою позитивну роль в налагодженні ефективної роботи районної ради відіграє її виконавчий апарат, працівники якого надають всебічну методичну і практичну допомогу постійним комісіям, президії районної ради, депутатам, а також місцевим радам  у розв’язанні різноманітних питань їх діяльності.

Для забезпечення виконання вищезазначених напрямів роботи упродовж  з січня  2019 року по теперішній час до районної ради надійшло 615   документів з районних організацій,  у тому числі від органів влади, виконавчим апаратом районної ради вжиті заходи щодо їх своєчасного виконання. За цей період підготовлено та відправлено 249 документів. Головою районної ради видано 86  розпоряджень, спільних розпоряджень голови районної ради та голови районної державної адміністрації – 5.

Діяльність районної ради спрямована на захист інтересів громадян.

На виконання вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення громадян до органів державної влади та органів місцевого самоврядування»  районною радою проводиться робота з розгляду заяв, скарг та пропозицій, налагоджена системна робота зі зверненнями громадян, створені належні умови для реалізації права на письмові та усні звернення, обов’язкове одержання обґрунтованої відповіді.

До Воловецької районної ради станом на 28.02.2020 року звернулося 177 громадян. Найчастіше порушувалися питання: про надання матеріальної допомоги,  прушення меж землекористування та розвитку соціальної інфраструктури, про надання консультацій з тих чи інших питань, тощо.  Важливим є також той факт, що за 2019 рік було позитивно вирішено заяви  учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, які стосувалися матеріального забезпечення. Також на фінансування Програми «Турбота» на 2019 рік було спрямовано з районного бюджету 225,1 тис.грн.   для підтримки людей, які перебувають в складних життєвих обставинах чи потрапили у скрутне матеріальне становище.

Звернення громадян, які надходили до мене під час особистого прийому громадян, під час виїзних прийомів, завжди намагався вирішити на місці, не переводячи проблемні питання громадян в паперову бюрократію.

Всі листи, скарги та звернення громадян, які за звітній період надійшли до Воловецької районної ради, розглянуті. Вирішено майже всі питання, які належать до компетенції районної ради, а інші направлені для відповідного реагування у різні інстанції. Всім заявникам надані вичерпні відповіді. Порушень вимог Законів України “Про звернення громадян”, “Про доступ до публічної інформації” та термінів виконання документів не допущено.

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” щороку на сесіях затверджується план роботи районної ради, який попередньо обговорюється на засіданнях постійних комісій. Щоквартально розробляється та затверджується план роботи виконавчого апарату районної ради.

Шановні депутати та запрошені!

Робота районної ради за звітний період не обмежувалася проведенням засідань сесій, президій та постійних комісій. Керівництвом ради, її виконавчим апаратом, депутатським корпусом велася аналітична, організаційна та методична робота щодо забезпечення виконання рішень ради, підготовка матеріалів до наступних засідань.

Відповідно до розпорядження в.о. голови Закарпатської  обласної державної адміністрації мене включено до складу госпітальної ради, мета якої полягає у забезпеченні реалізації належного механізму створення, управління та функціонування госпітального округу.

Я є членом Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради,  а тому брав участь  у виїзних засіданнях, де розглядались питання місцевого самоврядування.

Воловецька районна рада є також активним членом Карпатського Форуму народовладдя, який об’єднує гірські райони Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької та Львівської областей, а голова районної ради –  член його президії. Підсумком роботи Карпатського Форуму народовладдя, один з яких проходив у Воловці,  стали Звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, голови Верховної Ради України, міністерств Кабінету Міністрів щодо збереження гірських районів, вироблення Стратегії фінансування бюджетної сфери гірських територій України та суттєві доповнення до статті 3 «Державні гарантії соціально-економічного розвитку населених пунктів, яким надано статус гірських» Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні», пропозиції до Концепції Державної програми розвитку гірських територій Українських Карпат.

Я також брав участь у Форумі місцевого розвитку, який проходив у Трускавці Львівської області, та був включений до робочої групи, яка  ініціювала створення і формувала пропозиції до Державної програми розвитку регіону Українських Карпат на 2020-2022 роки. У ній  визначено пріоритетні напрями розвитку гірських територій, створення необхідних організаційних, правових та фінансових передумов для сталого розвитку гірських територій Карпат, підвищення їх конкурентоспроможності, поліпшення якості життя та економічного благополуччя населення, що на них проживає. Уряд затвердив дану Програму у жовтні 2019 року.

З метою обміну досвідом, як голова районної ради  неодноразово брав участь у форумах, які організовувались асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна», членом якої є Воловецька районна рада, що дає можливість посилити співпрацю між територіальними громадами Закарпатської області та прикордонними областями і зарубіжними регіонами, з якими підписано угоди про співробітництво, впроваджувати проєкти міжмуніципального співробітництва від Державного фонду регіонального розвитку. Членство у даній Асоціації та наявність партнерства у Білорусії, Польщі, Словаччині, Угорщині, Румунії дає можливість брати участь у грантах Євросоюзу. Перший крок у даному напрямку вже зроблено – підписано офіційну угоду про співпрацю із Бобруйською районною радою (Білорусь). На даний час  рада працює над пошуком партнера у Польщі для участі в проєктах Україна – Польща – Білорусь.

Вже понад 25 років Воловецький район  підтримує партнерські відносини з німецьким містечком Бад Ендорф. У травні 2001 року районною радою було укладено офіційну угоду про співпрацю з мерією громади Бад Ендорф. Районна рада VIІ скликання продовжила роботу в цьому напрямку. На даний час визначено основні сфери співробітництва: туризм, культурний обмін, спорт, освіта, медицина, місцеве самоврядування.

За звітний період в рамках співпраці партнери подарували центральній лікарні інкубатор, обігрівач для немовлят, мобільний пристрій УЗД, холтер, інгалятор, стерилізатор, пульсоксиметри, сонограф, оксигенатор, різноманітне медичне обладнання, устаткування, ліжка, тумбочки і т.д.

Для Воловецького районного відділу Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій  партнери надали захисні пожежні куртки, водонепроникні жилети, пожежні каски, черевики, краги, рятувальні карабіни, шланги, прожектори, бойовий одяг, каски, ремені з карабінами, пожежні рукави та спеціальне обладнання для їх миття. Крім того, рятувальники Воловеччини пройшли програму ознайомлення з досвідом роботи німецьких колег.

Вже п’ятнадцять років поспіль кращі юні футболісти району щоліта мають можливість займатися у спортивному футбольному таборі TSV Бад Ендорф. У 2019 році у цьому таборі побувало 11 футболістів. У спільних заходах співпраці відбувся обмін школярами – наші учні здійснили тижневу поїздку до народної школи м.Бад Ендорф, а згодом 18 німецьких школярів з візитом у відповідь побували в нас. У рамках укладених районною радою офіційних домовленостей підписано угоду про співпрацю між школами. За фінасової підтримки наших партнерів покращено матеріально-технічну базу багатьох дошкільних навчальних закладів та шкіл району.

В рамках діючого партнерства підписано також угоду про співпрацю між будинком перестарілих громадян Баварського Червоного Хреста та будинком перестарілих і одиноких громадян в селі Нижні Ворота.

За програмою культурного обміну музиканти з нашого району неодноразово брали участь у святі міста, а також у фестивалі культур, що проходив у Бад Ендорфі.

Плідні партнерські відносини склалися в районної ради з угорцями. На даний час Генеральне консульство Угорщини у м.Ужгород готове комплексно поповнити матеріально-технічну базу комунального некомерційного підприємства «Воловецька центральна районна лікарня Воловецької районної ради» медичним обладнанням та медичними меблями в рамках гуманітарної допомоги. Крім того, Міністерство зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини розгляне можливість закупівлі медичного обладнання для закладу відповідно до листа-прохання районної ради.

Активізовано у звітному періоді заходи, спрямовані на поглиблення міжнародної співпраці з чеськими  партнерами. Так, у 2019 році Край Височина через БФ «ВіЗа» профінансував виконання інвестиційного проєкту в Латірському дитячому навчальному закладі – реконструкція, капітальний ремонт будівлі й даху, утеплення фасаду та заміна вікон на енергозберігаючі.  У 2020 році  громада села Верхні Ворота має намір спільно з чеськими партнерами провести утеплення фасаду сільської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини.

Підсумовуючи сказане, хочу ще раз відзначити, що районна рада у звітному році намагалась працювати конструктивно  й організовано. Звертаючись до  депутатів районної ради, хочу запросити вас більш активно реалізувати право депутата, активніше брати участь у вирішенні питань об”єднання громад, розвитку своїх територій,  що додасть нам усім впевненості у завтрашньому дні, дасть сил і наснаги на добрі та корисні справи.

Від імені жителів Воловечини та особисто від себе хочу щиро подякувати народним депутатам України Михайлу Ланю та Михайлу Лабі, керівництву області, депутату Закарпатської обласної ради, голові постійної комісії обласної ради з питань бюджету Василю Кошелі,  депутату обласної ради Юрію Гуледзі, завдяки зусиллям яких протягом грудня 2019 року виплачено заборгованість із виплати заробітної плати всім працівникам бюджетних установ та виконавчим апаратам сільських рад Воловецького району.

Висловлюю також  слова вдячності районним депутатам,  сільським, селищним головам, працівникам, які не рахуючись із власним часом, старанно працювали над вирішенням нагальних питань життєдіяльності району.